Orliki Myślenice - strona nieoficjalna

Orliki na Facebooku

Podsumowanie eliminacji o Puchar Podokręgu

• autor: akademia_orzel, 2014-01-22 11:35

W kategorii orlików (rocznik 2003 i młodsi) zawodnicy naszej szkółki przegrali drugie miejsce w grupie bezpośrednim starciem z Rudnikiem, natomiast młodzicy (2001 i młodsi) nie mieli sobie równych w starciach eliminacyjnych, wygrywając wszystkie mecze.

Turniej w kategorii orlik (roczniki 2003 i młodsi)

Skład Orlików: Arkadiusz Górka - Kacper Depta, Bartłomiej Gromala, Karol Łabędzki, Jakub Łopata, Szymon Miernik, Jakub Pitak, Kamil Sentysz, Jakub Opryszek, Bartłomiej Ostafin i Michał Mirochna Trener Jacek Łętocha

Podopieczni trenera Jacka Łętochy przekonująco wygrali mecze z Pcimianką Pcim (3:0) oraz Dalinem Myślenice (5:0), ale w meczu z Grodziskiem Raciechowice padł remis 0:0, a niewiele brakło by i to spotkanie zakończyło się wygraną, gdyż sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Bartłomieja Ostafina. Lepszy od Orlików okazał się natomiast Rudnik i ostatecznie pierwsze miejsce z 10 punktami zajęło Grodzisko Raciechowice, a na drugim miejscu Rudnik, który miał tyle samo punktów co Orzeł, jednak bezpośredni mecz przemawiał na korzyść rudniczan i to oni zagrali w finale, który wygrała pierwsza drużyna orlików Pcimianki Pcim. Podopiecznym trenera Łętochy mimo walki i zaangażowania nie udało się więc awansować, a warto wyróżnić heroiczną postawę Arkadiusza Górki w bramce Orlików, który był najjaśniejszym punktem swojego zespołu.

Turniej w kategorii młodzik (roczniki 2001 i młodsi)

Skład Młodzików II: Janicka Gabrysia - Galas Piotr, Białoń Przemysław, Kalisz Wojciech, Mirochna Michał, Majka Przemysław, Syrek Wiktor, Jachymczak Antoni, Jamrozik Maciej, Ostafin Bartłomiej i Sawicki Maciej: Trener Łukasz Mikołajczyk

Trudne zadanie czekało podopiecznych trenera Mikołajczyka, gdyż w grupie mieli silne ekipy Dalinu I Myślenice oraz Trójki Myślenice, które były murowanymi kandydatami do awansu do fazy finałowej. Orliki nie pozostawiły jednak miejsca bez walki i zaczęły nieźle, bo od zwycięstwa 1:0 z Rabą Dobczyce, ale następnie Trójka rozgromiła naszych 4:1, a przegraliśmy także z Dalinem 0:2 i Pcimianką 0:1. Na koniec podzieliliśmy się punktami z Wieczystą Kraków i nasza druga drużyna zakończyła swoje boje w turnieju o Puchar Podokręgu na grupie eliminacyjnej.

Skład Młodzików I: Matoga Bartosz, Depta Kamil, Płoszaj Jakub, Grochal Wiktor, Gładysz Antoni, Sopiak Kacper, Ostrowski Radosław, Surówka Konrad, Stąsiek Mikołaj, Druzgała Eryk, Wójtowicz Mateusz, Pytlak JakubTrener Kamil Ostrowski

Więcej powodów do zadowolenia mieli grający w grupie D podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego, którzy wygrali wszystkie spotkania grupowe i z pierwszego miejsca awansowali do fazy finałowej, która w najbliższą sobotę rozgrywana będzie w hali sportowej w Wiśniowej. Orliki w pierwszym meczu wygrali 3:2 z Gościbią Sułkowice, następnie odprawiły z kwitkiem Mogilany (2:0), Rabę Dobczyce (2:1), by na koniec wygrać z Dalinem II Myślenice (3:0). W fazie finałowej Orliki zmierzą się w grupie z Pcimianką I Pcim, Trójką Myślenice i Płomieniem Brzączowice. Więcej informacji podamy w piątek.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Mecz kontrolny z drużyną z Niepołomic
Ładowanie...